بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان آلمانی

مرکز زبان آلمانی گات

بی‌شک تماشای مناسب‌ترین وبهترین انیمیشن‌‌ برای یادگیری زبان آلمانی بسیار موثراست. درمبحث آموزش زبان به ویژه آموزش زبان آلمانی استفاده درست از دو حس بینایی و شنوایی درهنگام یادگیری می‌تواند سرعت یادگیری یک زبان را بسیار افزایش دهد و چه چیزی از این بهتر که با دیدن انیمیشن با یک تیر دو نشان را می‌توان زد، از آنجایی که مخاطب بیشتر انیمیشن‌ها کودکان هستند ما می‌توانیم علائم و نشانه‌های بسیاری از واژگان و عبارات را در آن‌ها ببینیم‌ و هر دو قوه‌ی بینایی و شنوایی خود را برای فهمیدن موضوع به کار بگیریم.

 

 

 

مزیت‌های دیدن انیمیشن برای یادگیری زبان آلمانی چیست؟
 

سه مزیت انیمیشن برای یادگیری زبان آلمانی:
 

1.      یادگیری اصطلاحات و محل کابرد دقیق آن‌ها

2.      یادگیری لحن و آهنگ زبان آلمانی

3.      آشنایی با فرهنگ و سنت‌های دیگر کشور‌ها

 

 پس فقط با گذران کلاس‌های آموزشی توانایی شنیداری ما خوب نمی‌شود؟
 

توانایی شنیداری یا همان hören  را قطعا می‌توان با گذراندن دوره‌های آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان گات به سطح مطلوب و حتی پیشرفته‌ای رساند، زیرا در کلاس‌های آموزشی این موسسه بر روی هر چهار توانایی (hören- schreiben- lesen– sprechen)  کار می‌شود و این نکته حائز اهمیت است که برای تمامی آزمون‌های آلمانی کار کردن بر روی این چهار توانایی الزامی است؛ اما یکی از چیزهایی که قطعا می‌تواند بر روی حافظه‌ی سمعی شما اثر مثبت بگذارد تماشای مناسب‌ترین و بهترین انیمیشن‌ها‌ برای یادگیری زبان آلمانی است.

 

دیدن انیمیشن برای یادگیری زبان آلمانی تنها مختص کودکان است؟

 

البته که نه، در ادامه علاوه بر کودکان برای بزرگسال و حتی نوجوانان هم لیستی ارائه شده‌است. والدینی که می‌خواهند به آلمان و یا کشورهای آلمانی زبان مهاجرت کنند و می‌خواهند که کودکانشان مضاعف بر گذراندن کلاس‌های آموزش زبان آلمانی در موسسه گات با تماشای انیمیشن، سرگرم شده و دانش زبانی‌شان ارتقا پیدا کند، می‌توانند از لیست پیشنهادی اول استفاده کنند.

 می‌توان گفت همه‌ی ما از دوران کودکی علاقمند به تماشای انیمیشن و کارتون‌های مختلف بودیم و حالا تماشای دوباره بسیاری از آن انیمیشن‌ها می‌تواند احساس خوبی را در ما ایجاد کند، اگر ازاین دسته از افراد هستید که از تجدید خاطرات کودکی در حین آموزش زبان آلمانی لذت می‌برید، لیست دوم برای شما ارائه شده است. از طرفی اگر نوجوان هستید و این کارتون‌های قدیمی پیشنهادی را تماشا نکرده‌اید، بد نیست که با دیدن انیمیشن‌های لیست دوم با انیمیشن‌های کلاسیک و قدیمی آشنا شوید و هم قدرت زبانی خود را ارتقا دهید، اگر هم ازدنیای کلاسیک لذتی نمی‌برید، لیست سوم مناسب شما خواهد بود.

 

دیدن انیمیشن برای یادگیری زبان آلمانی تنها مختص کودکان است؟

 

مقاله پیشنهادی: بهترین فیلم ها و سریال های آلمانی برای یادگیری زبان آلمانی

 

 

لیست شماره‌ی یک - انیمیشن‌ برای یادگیری زبان آلمانی برای کودکان

 

1.      Peppa Wutz
 

سری انیمیشن پاپا پیگ peppa pig یا به زبان آلمانی پپا ووتز،یک انیمیشن ساده و اما بسیارمحبوب میان کودکان سراسر جهان است که درمورد ماجراهای حیوانات با بازی پپا ووتز و برادرش و خانواده اش است.

پپا ووتز، یک دختر خوک 4 ساله است؛ او با پدر و مادرش، مامان خوک (Mama Wutz) و بابا پیگ (Papa Wutz) و برادر دو ساله اش جورج (Schorsch) در خانه ای روی تپه زندگی می کند. پپا درمقطع پیش دبستانی تحصیل می‌کند، او اغلب دوچرخه سواری یا سورتمه سواری می‌کند و از ملاقات کردن دوستانش و فامیل‌هایش لذت می‌برد.این انیمیشن به دلیل محبوبیت زیاد خود در میان کودکان یکی از مناسب‌ترین و بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان آلمانی و همچنین سرگرمی  آن‌ها است.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ساخت

رتبه IMDB

مناسب برای 

Peppa Wutz

بریتانیا

از 2004 تا کنون

6.3

بالای دو سال

 

 

2.      Mascha und der Bär
 

 این انیمیشن ماجراهای دختر کوچولو ماشا و دوستش خرس را نشان می دهد. دوستی آنها استعاره ای است از اینکه چگونه یک کودک جهان را کشف می کند و چگونه یک بزرگسال می تواند در این کار دشوار به او کمک کند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ساخت

رتبه IMDB

مناسب برای 

Mascha und der Bär

روسیه

از 2007 تا کنون

7.4

بالای دو سال

 

 

3.      Die Fixies

 

انیمیشن Die Fixies
 

Die Fixies سریال انیمیشنی بسیار پرطرفدار در مورد آدم کوچولوهای تعمیرکار است، این آدم کوچولوها وقتی که مردم نگاه نمی‌کنند ماشین‌ها را تعمیر می‌کنند و ماجراهای جالب خود را دارند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ساخت

رتبه IMDB

مناسب برای 

Die Fixies

روسیه

2010- 2022

6.4

بالای چهار سال

 

 

4.      Die Biene Maja
 

این انیمیشن زیبا بر اساس کتاب یک نویسنده آلمانی ساخته و شخصیت های آن همه حشرات هستند و شخصیت اصلی داستان مایا است که در حین کشف دنیای اطرافش ماجراهای مختلفی را تجربه می کند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ساخت

رتبه IMDB

مناسب برای 

Die Biene Maja

استرالیا، آلمان، بلژیک

2018

5.5

بالای چهار سال

 

 

 

مقاله پیشنهادی: ارزان ترین راه های سفر به آلمان
 

 

 

5.      Meine Freundin Conni
 

شخصیت اصلی داستان یک دختر هشت ساله سرزنده و شاداب است که در هر موقعیت ساده‌ و روزمرگی‌ای اتفاقات جالب و همزمان آموزنده‌ برای کودکان، برایش رخ می‌دهد.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ساخت

رتبه IMDB

مناسب برای 

Meine Freundin Conni

آلمان

2012

6.7

بالای هفت سال

 

 

6.      Jonalu

 

انیمیشن Jonalu
 

یونالو از نام سه قهرمان داستان یو، نایا و لودویگ تشکیل شده است که آن‌ها با هم در یک سوراخ موش در خانه ای با باغ بزرگ زندگی می کنند که پل با والدینش زندگی می کند، در مواقعی که پل اتاقش را ترک می‌کند، این سه دوست از مخفیگاه‌شان بیرون می‌آیند و به کشف دنیای اطرافشان می‌پردازند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ساخت

رتبه IMDB

مناسب برای 

Jonalu

آلمان

2010- 2016

6.6

بالای دو سال

 

لیست شماره دو- انیمیشن‌های کلاسیک برای یادگیری زبان آلمانی

 

1.      Cap und capper 1981
 

روباه و سگ شکاری محصول والت دیزنی آمریکا یکی از کلاسیک‌هایی است که دیدن دوباره‌اش قطعا می‌ارزد. این انیمیشن داستان دوستی یک روباه  و سگ را به نمایش می‌گذارد که در راه دوستی خود به دلیل جدایی از هم دچار چالش‌هایی می‌شوند.این انیمیشن جایزه گلداسکرین آلمان در سال ۱۹۸۲ را از آن خود کرد.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Cap und capper

آمریکا

1981

7.2

درام، ماجراجویی

 

 

2.      Cinderella
 

سیندرلا یکی از شاهکارهای معروف والت دیزنی آمریکا است و قطعا از آن دسته کلاسیک‌هایی خواهد بود که حتی مورد توجه نسل جدید قرار خواهد گرفت. این انیمیشن داستان دختری به نام سیندرلا است که به دلیل فوت پدرش مجبور به زندگی با نامادری‌اش می‌شود، سیندرلا بدون اجازه نامادری‌اش به مهمانی پادشاه می‌رود و سرنوشت خود را تغییر می‌دهد.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Cinderella

آمریکا

1950

7.3

فانتزی، عاشقانه

 

 

مقاله پیشنهادی: حداقل حقوق و دستمزد در آلمان 2024

 

 

3.      Dumbo
 

دامبو محصول والت دیزنی آمریکا است و این انیمیشن به دلیل گوش‌های بامز‌ه‌ی شخصیت اصلی خود بسیار مورد توجه کودکان آن زمان قرار گرفت. این بچه فیل بامزه به دلیل گوش‌هایش همیشه مورد تمسخر قرار می‌گیرید و زندگی جالب و غم انگیزی دارد.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Dumbo

آمریکا

1941

7.2

درام

 

 

4.      Schneewittchen und die sieben Zwerge

 

انیمیشن Schneewittchen und die sieben Zwerge
 

سفید برفی و هفت کوتوله یکی دیگر از شاهکارهای معروف والت دیزنی آمریکا است که زندگی نقش اصلی داستان سفید برفی را نقل می‌کند که به خاطر مشکلاتش با نامادری‌اش با هفت کوتوله مهربان آشنا شده و در نهایت عشق زندگی خود را پیدا می‌کند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Schneewittchen und die sieben Zwerge

آمریکا

1937

7.6

فانتزی، عاشقانه

 

لیست شماره سه – به‌ روز ترین و بهترین انیمیشن‌‌ها برای یادگیری زبان آلمانی
 

 

1.        Ritter Rost    
 

رباتِ شوالیه روست، با دوستش کول در پادشاهی اسکراپلند زندگی می‌کند. با اتفاقی که برای اسب روست می‌افتد، ماجراهایی برای روست با شاهزاده ناول پیش می‌آید. 
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Ritter Rost

آلمان

2013

4.7

ماجراجویی

 

 

2.         Der 7bte Zwerg        
 

 کوتوله هفتم، انیمیشن جذاب ساخت آلمان است و تلفیقی از داستان زیبای خفته و سفیدبرفی می‌باشد. کوتوله بوبی باعث نفرین پری شیطانی می شود که  در نتیجه آن پرنسس رز و کل پادشاهی به خواب صد ساله می‌روند؛ برای رفع این بداقبالی نیاز به عشقی واقعی است.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Der 7bte Zwerg

آلمان

2014

4.6

فانتزی

 


مقاله پیشنهادی: بهترین روش یادگیری لغات در زبان آلمانی

 

 

3.      Nichtlustig
 

انیمیشن «خنده‌دار نیست» یک کمدی تلخ برای بزرگسالان است. کمیک این انیمیشن در سال 2008 به زبان انگلیسی ترجمه شد و مردم توجه بسیاری از مردم دنیا قرار گرفت.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Nichtlustig

آلمان

2015-2017

8.1

کمدی

 

 

4.      Lauras Stern

 

انیمیشن  Lauras Stern
 

ستاره لورا انیمیشن توسط آلمان ساخته شده‌است. شخصیت اصلی داستان یعنی لورا هفت ساله مجبور می‌شود با پدر و مادرش به شهر دیگری نقل مکان کند زیرا مادرش شغل جدیدی به عنوان نوازنده ویولن سل در اپرا پیدا کرده است اما این جا به جایی برای لورا سخت است و او دوست دارد به خانه قبلی‌شان برگردند، لورا ناگهان ستاره‌ی خارق العاده‌ای را پیدا می‌کند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Lauras Stern

آلمان

2004

6.2

ماجراجویی

 

5.        Moana
 

موانا محصول آمریکا، ساخته شده توسط دیزنی و برنده جایزه اسکار یکی از انیمیشین‌های مناسب برای یادگیری زبان آلمانی می‌باشد. شخصیت‌های اصلی داستان در رابطه با موانا دختر شجاعی است که می‌خواهد به مردم شهر خود کمک کند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Moana

آمریکا

2016

7.6

ماجراجویی

 

6.      Rango
 

رنگو انیمیشن ساخت آمریکا است که در آن دیالوگ‌های بامزه‌ای از زبان رنگو که آفتاب پرست خوشتیپی است جاری می‌شود. در زبان اصلی این کارتون جانی دپ صداپیشگی رنگو را انجام داده‌است. دوبله این انیمیشن به زبان آلمانی یکی از مناسب ترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان آلمانی می‌باشد.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Rango

آمریکا

2011

7.3

وسترن، کمدی

 

 

مقاله پیشنهادی: صفر تا 100 تحصیل در مدارس آلمان
 

 

 

7.      De Gaulle am Strand
 

این مینی سریال در رابطه با ارال دوگل است، او کسی است که از فرانسوی های ناسپاس و سیاستمداران بی کفایت خسته شده‌است در حالی که ملت آزادی خواه فرانسه در حال گذراندن تعطیلات خود هستند و ...
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

De Gaulle am Strand

فرانسه

2020

7.8

وسترن، کمدی

 

8.      Höggschde Konzentration

 

انیمیشن Höggschde Konzentration
 

یک سری انیمیشنی ارائه شده توسط تلویزیون آلمان است، این برنامه که در قسمت‌های ده دقیقه‌ای ارائه شده‌است، یکی از بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان آلمانی مخصوص زبان آموزان فوتبال‌ دوست است، در این سری انیمیشنی شما با چهره‌هایی چون یوآخیم لوو و فیلیپ لام و گونتر نتسر و ... را می‌بینید.

 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Höggschde Konzentration

آلمان

2014–2016

6.1

کمدی

 

9.      Team Deutschland
 

محتوای این مینی سریال حال و هوای طنز اجتماعی و بسیاری از موضوعات اجتماعی آن‌روزهای آلمان را به چالش می‌کشد.

 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Team Deutschland

آلمان

2008

5.4

کمدی


10.      !Derrick - Die Pflicht ruft
 

استفان دریک، کمیسر افسانه‌ای تلویزیون، با اعتبار بسیار بالا باعث شده‌است که آمار جرم و جنایت در مونیخ بسیار کاسته شود اما اتفاقاتی می‌افتد که او مجبور به لغو سفر خود شده و درگیری قضایای عجیبی می‌شود.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Derrick

آلمان

2004

3.8

ماجراجویی

 


مقاله پیشنهادی: همه چیز درباره پناهندگی در آلمان

 

 

11.      Nussknacker und Mausekönig
 

فندق شکن و پادشاه موش ‌ها یکی از داستان‌های قدیمی آلمانی است که توسط روسیه انیمیشن آن ساخته شده است. ماری در شب کریسمس عروسک فندق شکن را در میان هدایا پیدا می‌کند، برادرش فریتز از روی شیطنت آنقدر با عروسک آجیل می‌شکند که عروسک آسیب می‌بیند اما ماری تصمیم می‌گیرد که از آن مراقبت کند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Nussknacker und Mausekönig

روسیه

2004

5.2

فانتزی

 

12.      Der Mondmann

 

بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان آلمانی
 

مرد ماه سالیان درازی می‌شود که از روی ماه به زمین نگاه می‌کند و ناگهان روزی تصمیم می‌گیرد که این کار عبث را رها کرده و به کره‌ی زمین بیاید و چیزهای جدیدی را کشف کند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Der Mondmann

آلمان، فرانسه، ایرلند

2012

6.4

علمی تخیلی، درام

 

13.      Wickie und die starken Männer

 

ویکی، پسر کوچک دوست داشتنی با موهای بلوند مایل به قرمز با هوش سرشار خود به اطرافیانش کمک می‌کند تا از پس زندگی خود بربیایند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Wickie und die starken Männer

آلمان، فرانسه، اتریش

2013- 2014

6.5

ماجراجویی

 

14.      Lissi und der wilde Kaiser
 

یتی از هیمالیا برای دزدیدن زیباترین دختر می‌آید تا آن را به شیطان تحویل دهد در این حین لیسی پرنسس اتریشی از معشوقش در میهمانی جدا می‌شود و ...
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Lissi und der wilde Kaiser

آلمان

2007

5.1

اکشن، کمدی

 

مقاله پیشنهادی: آموزش رنگ‌ ها به زبان آلمانی

 

 

15.      Peterchens Mondfahrt
 

داستان حول محور سفر جادویی پیتر می‌چرخد که به همراه خواهرش آنه به ماه سفر می‌کند  و در آنجا آنه خواهر پیتر توسط شیطان دزدیده می‌شود. این داستان از یکی ازقصه‌های قدیمی و کلاسیک آلمان به همین نام، اقتباس شده است.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Peterchens Mondfahrt

آلمان

2021

4.8

ماجراجویی، فانتزی

 

16.      Der Kleine Vampir 3D

 

انیمیشن Der Kleine Vampir 3D
 

رودریگر شولتراشتاین دیگر از همیشه جوان ماندن خود خوشحال نیست و اصلا پیر نمی‌شود و الان سیصدمین باری است که تولد خود را جشن میگیرد حتی اگر خودش هم روحیه‌ای نداشته باشد اما باز هم والدینش با اشتیاق در حال برنامه ریزی یک تولد به همراه فامیل‌هایشان در مقبره خانوادگی‌شان در  ترانسیلوانیا هستند.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Der Kleine Vampir 3D

آلمان، دانمارک، هلند

2017

5.5

کمدی، ترسناک

 

17.      Tabaluga
 

در ابتدا اژدها تابالوگا با لیلی آشنا شده و مجذوب او می‌شود، تابالوگا که آخرین اژدهای روی زمین است قادر به پرواز کردن نیست و اهالی گرینلند او را به دلیل این موضوع مورد تمسخر قرار می‌دهند اما لیلی مشتاق بود که به تابالوگا کمک کند پس تصمیم می‌گیرد او را با آرکتوس آشنا کند و این موضوع جرقه‌ای برای افتادن اتفاقات عجیب می‌شود.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Tabaluga

آلمان

2018

5.2

موزیکال، کمدی

 

18.      Urmel aus dem Eis
 

داستان در رابطه با یک دایناسور کوچک است که تخم دایناسور آن از دوران دایناسورها تا به امروز باقی مانده‌ است و حالا در یک جزیره استوایی با حیوانات دوست داشتنی، سر از پوست تخم دایناسور خود بیرون می‌آورد.
 

نام انیمیشن

محصول کشور

سال ارائه

رتبه IMDB

ژانر 

Urmel aus dem Eis

آلمان

2006

5

ماجراجویی، کمدی

 

سخن پایانی

 

در نهایت می‌توان گفت که برای پیمودن راه یادگیری زبان آلمانی قطعا نیاز به یک برنامه‌ی جامع و راهنمایی‌های اساتید آزموده خواهد بود اما در کنار این راه استفاده از انیمیشن‌ برای یادگیری زبان آلمانی  به عنوان یک آموزش جانبی مفید خواهد بود، موسسه آموزش زبان آلمانی گات می‌تواند با اساتید خود این راه را برای شما هموارتر سازد و به پیشرفت شما در زبان آلمانی کمک کند.


ارسال دیدگاه :


شعبات گات در سراسر ایران

پشتیبانی در واتساپ