سختی های پناهندگی در آلمان2023

مرکز زبان آلمانی گات

روش های مختلفی برای پناهندگی در کشور آلمان وجود دارند. اما یکی از راه های دشوار شیوه ی پناهندگی در این کشور است. آلمان از نظر مهاجر پذیری در رتبه ی پنجم قرار دارد؛ چرا که آموزش عالی و فرصت های شغلی بینظیری در این کشور وجود دارد که مهاجران زیادی را جذب خود می کند. اما برای مهارت باید یک دلیل منطقی داشته باشید و هدف خود را اعلام کنید. 
برای مهاجرت قانونی روش های مختلفی وجود دارد. برای مثال مهاجرت از طریق کارآفرینی، تحصیل، کار و… افرادی که از این روش ها مهاجرت می کنند، حتی شانس دریافت بلو بانک (کارت آبی اتحادیه اروپایی) و مجوز اقامت دائمی و پاسپورت آلمانی را هم خواهند داشت. اما برای مهاجرت قانونی نیاز به یک سری مراحل است و شرایط خاصی دارد که در مقاله مرکز زبان گات به اطلاعتان می رسانیم.

 

سختی های پناهندگی در آلمان2023

 

پناهندگی در آلمان

همانطور که می دانید یکی از روش های مهاجرت به آلمان اخذ ویزای پناهندگی می باشد. پناهندگی برای افرادی در نظر گرفته شده، که در کشور خود از لحاظ نژاد، ملیت، مذهب، عقاید و … مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و سختی های زیادی را تحمل می کنند. در واقع مهاجرت از طریق پناهندگی کار دشواری است. در این روش شاید برای شخص از نظر مالی و جانی مشکلاتی رخ دهد. از همین رو این روش مهاجرتی پیشنهاد نمی شود.

 

آیا آلمان پناهنده قبول می کند؟

بله کشور آلمان سالانه پناهندگانی را می پذیرد و برای این حالت پناهنده باید یک دلیل منطقی ارائه دهد. پس از آن تا زمانی که درخواست او مورد بررسی قرار بگیرد، باید در کمپ های مربوطه بمانند. در واقع پناهندگی در آلمان یکی از سخت ترین کار ها می باشد. می توانید به صورت قانونی اقدام کنید که بهترین روش است. از طریق کار، تحصیل و …

 

سختی های پناهندگی در آلمان2023

 

شرایط زندگی پناهندگان در آلمان

در واقع پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلیل مورد آزار و اذیت قرار گرفتن به هر دلیلی در کشور خودش، قصد مهاجرت و پناهندگی را دارد. اکثر پناهندگان آلمان از کشور ایران، سوریه، عراق، افغانستان می باشند. پناهندگان باید از کشور یونان یا ایتالیا وارد این کشور شوند.
در هنگام ورود به این کشور باید درخواست خود را برای پناهنگی اعلام کنید. پناهندگان مدتی را در کمپ های مخصوص زندگی می کنند. نمایندگان این کشور سریع درخواست شما را قبول نمی کنند و شاید چندین سال برای تأیید و اخذ اقامت منتظر بمانید. زندگی در این کمپ ها هم برای افرادی سخت و طاقت فرسا است. 
در صورتی که با پناهندگی شما موافقت شد، نامه ای برایتان ارسال می شود که از طریق این نامه می توانید از حقوق شهروندی بهره ببرید. اگر هم شرایطتان به عنوان پناهنده مورد تأیید قرار گرفت، می توانید به کار و تحصیل بپردازید. 


شیوه درخواست پناهندگی

پس از آنکه به عنوان پناهجو ثبت شدید، اولین اقدام باید ثبت درخواست باشد. در یکی از شعبات اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی باید به صورت کتبی درخواست کنید. برای ثبت درخواست برای شما وقت مقالات تعیین می گردد. وقت ملاقات را در هنگام ثبت نام اول به عنوان پناهجو و یا هم بعدا از طریق پست دریافت می کنید. در روز ملاقات یک مترجم هم حضور دارد. از شما در مورد کشور مبدا، شهر، خانواده، مدرسه یا حرفه، مذهب و مسیر سفر تا به آلمان سوال می شود. اگر اسنادی از کشور خود دارید، می توانید نشان دهید. معمولاً این اسناد تا پایان مراحل پناهندگی شما در این اداره نگهداشته میشود. در همین قرار می توانیددرخواست کنید که در روز مصاحبه پناهندگی می خواهید  که مصاحبه کننده  و مترجم شما زن باشد یا مرد. بعد از انجام همه مراحل یک اقامت موقت (Aufenthaltsgestattung)  دریافت خواهید کرد. همیشه نیاز است. که برگه اقامت را بهمراه داشته باشید. این برگه به همه مقامات نشان می دهد که در طی مراحل پناهندگی مجاز به اقامت در آلمان هستید. اجازه اقامت خود را همیشه همراه داشته باشید چون مانند شناسنامه شماست.

 

سختی های پناهندگی در آلمان2023


رد درخواست پناهندگی

 در اینجا می خواهیم دلایل رد شدن درخواست های پناهندگی را برای شما بیان کنیم. دلایلی مانند:
* کامل نبودن مدارک و اطلاعات شخصی
* تناقض داشتن مدارک
* عدم رعایت با قانون دوبلین
* عدم تایید درخواست پناهندگی در سایر کشورها
* داشتن سابقه کیفری و قانونی (جنایتکار و .. باشد)
* دیر اقدام کردن درخواست پناهندگی
* ثبت اطلاعات و هویت افراد به عنوان پناهنده در سایر کشورها، باعث می شود که درخواست پناهندگی شما رد شود.


ارسال دیدگاه :


شعبات گات در سراسر ایران

پشتیبانی در واتساپ