صفر تا 100 تحصیل در مدارس آلمان

مرکز زبان آلمانی گات

آموزش در سنین پایین تاثیر زیادی بر روی آینده و موفقیت فرد ایفا می‌کند. نحوه آموزش در سنین کودکی بر روی رشد فردی و شکوفا شدن استعداد‌های کودک نیز تاثیر گذار است. به همین دلیل از اهمیت انتخاب مدرسه و محل تحصیل کودکان نمی‌توان غافل شد. یکی از اقداماتی که موفقیت کاری و تحصیلی فرزند شما را تضمین می‌کند؛ تحصیل در مدارس آلمان است.

استاندارهای بالای آموزشی آلمان، این کشور را به مقصدی ایده آل برای تحصیل کودکان تبدیل می‌کند. در این مقاله قصد داریم شمار را با صفر تا 100 تحصیل در مدارس آلمان آشنا کنیم.

 

 

تحصیل در مدارس آلمان

 

آلمان به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های سطح جهان و اروپا به حساب می‌آید. دستیابی به این سطح از موفقیت در سطح جهانی مستلزم داشتن برنامه ریزی دقیق و کاربردی است. کشور آلمان برای حفظ جایگاه ممتاز خود در زمینه‌های گوناگون، اهمیت زیادی به تحصیل و آموزش می‌دهد. به وضوح می‌توان این موضوع را از کیفیت‌های بالای مدارس و تحصیل در آلمان فهمید. نظم و استاندارهای حاکم بر نظام آموزشی آلمان، کیفیت آموزش در مدارس را به شدت بالا برده است.

تحصیل تا سن 15 الی 16 سالگی برای تمامی کودکان در این کشور اجباری است. اعتبار مدارک پایان دوره بعد از تحصیل در مدارس آلمان، در سرتاسر جهان تایید می‌شود. داشتن این مدارک تحصیلی شرایط ادامه تحصیل و همچنین ورود به بازار کار در سطح جهانی را برای افراد هموار می‌کند.

تحصیل در این مدارس با امکاناتی عالی، تمایل کودک به شرکت در کلاس را بالا می‌برد. به منظور افزایش توجه مدرس به تمامی دانش آموزان در طول ساعت درسی، کلاس‌ها با تعداد کم دانش آموزان برگزار می‌شوند.
 

تحصیل در مدارس آلمان

 

مقاله پیشنهادی: ارزان ترین شهرهای آلمان برای تحصیل

 

 

مزایای تحصیل در مدارس آلمان

 

آموزش و پروش کشور آلمان از برنامه‌ای یکپارچه و منظم پیروی می‌کند. آموزش در این کشور حتی از سنین کودکی و در مدارس ابتدایی هم با تکیه بر تحقیق و پژوهش پیش می‌رود. این عامل سبب می‌شود که کیفیت بالایی داشته باشند و مدرک تحصیلی کشور آلمان در تمامی کشور‌های جهان معتبر باشد. بی دلیل نیست که افراد زیادی امروزه تمایل دارند کودکان خود را برای تحصیل حتی از سنین کودکی، راهی مدارس کشور آلمان کنند. مزایای تحصیل در مدارس آلمان تنها خلاصه به موارد ذکر شده نمی‌شود. از دیگر ویژگی‌های ممتاز تحصیل در مدارس کشور آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 

·        کیفیت آموزشی بالا
 

آلمان کیفیت بالای مدارس خود را مرهون وجود دو عامل مهم امکانات به روز و کادر مجرب است. تمامی اعضای کادر متخصص مدارس آلمان، به دقت انتخاب می‌شوند. این موضوع سبب می‌شود که آموزش به کودکان در سنین مختلف با روش‌های صحیح صورت گیرد. در این شرایط کودک مشتاق آمدن به مدرسه و یادگیری می‌شود.

استعداد‌های دانش آموزان نیز در محیطی با دسترسی به امکانات متنوع، بروز پیدا می‌کند. مدارس آلمان به داشتن تجهیزات و امکانات به روز دنیا شهرت دارند. وجود هر یک از این موارد به افزایش کیفیت یادگیری در مدارس دولتی و خصوصی آلمان می‌انجامد.

 

مقاله پیشنهادی: آموزش رنگ‌ ها به زبان آلمانی

 

·        یادگیری زبان آلمانی
 

زبان آلمانی دشواری‌های خاص خود را برای یاد گرفتن دارد. تحصیل در مدارس کشور آلمان این نوید را به شما می‌دهد که کودک شما در مدت زمان کم به مهارت بالایی در مکالمه دست می‌یابد. قرار گرفتن در محیط مدرسه، فرد را از سنین کودکی با زبان آلمانی درگیر می‌کند.

تحصیل در مدارس آلمانی به طور معمول به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می‌شود. در کنار زبان اصلی یادگیری، زبان دومی همچون فرانسوی نیز به کودکان در مدارس تدریس می‌گردد.
 

یادگیری زبان آلمانی
 

·        آشنا شدن با فرهنگ کشور آلمان
 

مهاجرت در عین راحتی و آسایش، با خود دشواری‌های به همراه دارد. دور شدن از خانواده و فرهنگ ایرانی یکی از مهم‌ترین این سختی‌ها برای افراد در اوایل مهاجرت است. موضوع فاصله مسافتی طولانی بین ایران و آلمان، در مورد بحث فرهنگ نیز به همین قوت ادامه دارد.

شما تفاوت‌های فرهنگی زیادی بین ایرانیان و افراد بومی آلمانی می‌توانید ببینید. برای سازگار شدن با این شرایط و کنار آمدن با آن، مهاجرت در سنین پایین و تحصیل در مدارس آلمان ایده خوبی است. دانش آموزان با تحصیل در این مدارس می‌توانند با افراد زیادی از فرهنگ‌های گوناگون برخورد داشته باشند.

 

مقاله پیشنهادی: زبان آلمانی چند سطح دارد؟


 

·        دریافت اقامت دائم
 

دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور آلمان، هدفی است که اکثر مهاجران به این کشور به دنبال آن هستند. شما با تحصیل در مدارس آلمان می‌توانید به راحتی و در مدت زمان کوتاهی این مسیر را طی کنید. تحصیل در مدارس آلمان منجر می‌شود که شما به اقامت دائم این کشور برسید.

بعد از اتمام تحصیل خود در مدارس آلمان، شما می‌توانید 18 ماه در آلمان به دنبال کار بگردید. بعد از پیدا کردن کار، شما تنها با داشتن 3 سال سابقه کاری می‌توانید اقامت دائم آلمان را دریافت کنید.
 

·        رشد شخصیتی
 

با تحصیل در مدارس بین المللی، کودک از سنین پایین می‌تواند در اجتماع نقش مهمی ایفا کند. این موضوع به رشد فردی او می‌انجامد و مسولیت پذیری را به او می‌آموزد. یادگیری این مهارت‌ها از سنین پایین در آینده کودک را به فردی منظم تبدیل می‌کند.

 

مقاله پیشنهادی: زیبا ترین جملات آلمانی با ترجمه فارسی

 

 

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس آلمان

 

برای تحصیل در مدارس آلمان، دانش آموزان خارجی باید ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشند. یکی از مهم‌ترین مراحل برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، آماده سازی مدارک است. مدارک لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی آلمان شامل موارد زیر است:
 

 

 

 

 

 

 

 


 

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس آلمان

 

مقاله پیشنهادی: معرفی معروف ترین آزمون های زبان آلمانی

 


هزینه‌های تحصیل در مدارس آلمان

 

مدارس آلمان از نظر پرداخت شهریه، به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم بندی می‌شوند. تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان است. برای این‌که فرد بتواند از این مدارس نامه پذیرش دریافت کند؛ باید مهارت بالایی در زبان آلمانی یا انگلیسی داشته باشد. مدارس خصوصی با امکانات و تجهیزات بالا نیز در آلمان وجود دارند. برای تحصیل در این مدارس باید سالانه شهریه پرداخت شود. بر اساس سطح امکانات، شهریه این مدارس از 2500 تا 25000 یورو متغیر است.

هزینه‌های تحصیل در مدارس آلمان تنها محدود به شهریه مدرسه نمی‌شود. فرد باید هزینه‌های مختلفی را برای دریافت ویزای دانش آموزی پرداخت کند. اصلی‌ترین این هزینه‌ها مربوط به مرحله بررسی مدارک است. 80 یورو هزینه بررسی مدارک توسط سفارت آلمان است. شرکت ویزا متریک نیز به صورت جداگانه هزینه 29.4 یورویی را برای دریافت مدارک و ارائه آن‌ها به سفارت؛ اخذ می‌کند. در جدول زیر به طور تقریبی به هزینه مدارس دوره‌های مختلف تحصیلی در آلمان اشاره شده است:

 

مقطع تحصیلی 

هزینه مدارس خصوصی

پیش دبستانی

70 تا 150 یورو در ماه

ابتدایی

8000 تا 14000 یورو در سال

متوسطه

2500 تا 25000 یورو در سال


 

هزینه‌های تحصیل در مدارس آلمان

 

شرایط دریافت ویزای دانشجویی آلمان

 

فرد با داشتن شرایط زیر می‌تواند برای دریافت ویزای دانش آموزی در کشور آلمان اقدام کند.
 

 

شرایط دریافت ویزای دانشجویی آلمان

 

مقاله پیشنهادی: یادگیری زبان آلمانی در منزل

 

 

​مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس کشور آلمان

 

کشور آلمان دارای 16 ایالت است که هر کدام برای تحصیلات دوران مدرسه سیستم آموزشی اختصاصی خود را دارند. این تفاوت حتی خو را در زمینه منابع آموزشی نیز نشان می‌دهد. در حالت کلی نظام آموزشی حاکم در مدارس آلمان را می‌توان به شرح زیر طبقه بندی کرد:
 

·        پیش دبستانی (Kindergarten)
 

ثبت نام در پیش دبستانی برای کودکان اختیاری است. این مدارس به کودکان سنین 3 تا 6 سال اختصاص دارد. حضور در پیش دبستانی کودک را از سنین پایین با مفهوم اجتماع و انجام کار گروهی آشنا می‌کند.
 

·        ابتدایی (Grundschule)
 

حضور در مدارس ابتدایی برای کودکان بالای 6 سال اجباری است. تحصیل در مدارس ابتدایی در آلمان تا 10 سالگی کودک ادامه می‌یابد. هر کلاس درسی در این مقطع 45 دقیقه طول می‌کشد و حداکثر در یک روز، 6 کلاس برگزار می‌شود. سیستم آموزشی برای ایالت‌های مختلف در دوره ابتدایی فرق می‌کند. کلاس‌های درسی در مقطع ابتدایی می‌توانند به دو صورت 5 یا 6 روزه در هفته برگزار شوند.

در صورتی که سیستم آموزشی 5 روز در هفته باشد؛ در کل 188 روز سال تحصیلی به طول می‌انجامد. با 6 روز در هفته شدن این سیستم، روز‌های تحصیلی در سال به 208 روز افزایش می‌یابد.
 

·        مدارس متوسطه (Weiterführende Schulen)
 

مدارس متوسطه در آلمان نیز همچون ایران به دو قسمت متوسطه اول و دوم تقسیم می‌شوند. تحصیل در مدارس متوسطه اول در این کشور تا سن 16 سالگی فرد ادامه می‌یابد و شرکت در آن اجباری است.

دوره متوسطه دوم از سن 16 تا 18 سالگی فرد را پوشش می‌دهد و شرکت در این دوره اختیاری است. این دوره دو ساله نوعی آمادگی برای تحصیلات آکادمیک در دانشگاه، به شمار می‌آید.

 

​مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس کشور آلمان
 

سخن پایانی

 

تحصیل در مدارس آلمان، فرد را از همان سنین کودکی در سیستم آموزشی درستی قرار می‌دهد. استاندارهای بالای آموزشی این مدارس امروزه مورد توجه خارجیان زیادی نیز قرار گرفته است. افراد زیادی تمایل به ثبت نام کودکان خود در مدارس دولتی و خصوصی آلمان دارند. برای موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در مدارس کشور آلمان، مهارت در زبان آلمانی الزامی است.

شرکت در دوره‌های آموزش زبان آلمانی موسسه گات راهکاری است که فرد را به سطح بالایی از مهارت در زبان آلمانی می‌رساند. برای سهولت هرچه بیشتر زبان آموزان، این موسسه اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین نیز می‌کند. برای اطلاع بیشتر از زمان برگزاری کلاس‌های این مجموعه می‌توانید به وب سایت گات مراجعه کنید.

 

 

سوالات متداول

 

1. آیا تحصیل در مدارس آلمان رایگان است؟
 

مدارس آلمان در آلمان به دو صورت دولتی و خصوصی اداره می‌شوند. برای تحصیل در مدارس خصوصی باید به صورت سالانه یا ماهیانه شهریه پرداخت شود.
 

2. هزینه دریافت ویزای دانش آموزی چقدر است؟
 

علاوه بر هزینه‌های مربوط به شهریه، قبل از دریافت ویزا هزینه‌های دیگری نیز باید پرداخت شود. بخش اعظم این هزینه‌ها مربوط به مراحل بررسی مدارک توسط سفارت آلمان و ویزامتریک است.
 

3. شرایط اقامت بعد از تحصیل در مدارس کشور آلمان چگونه است؟
 

افرادی که در مدارس آلمان تحصیل می‌کنند؛ بعد از اتمام دوران تحصیل خود می‌توانند برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنند. بعد از پیدا کردن کار، با 3 سال سابقه کاری می‌توانند اقامت دائم آلمان را اخذ کنند.

 

 

 


ارسال دیدگاه :


شعبات گات در سراسر ایران

پشتیبانی در واتساپ