برای یادگیری زبان آلمانی چه کتابی بخوانیم؟

مرکز زبان آلمانی گات

کشور آلمان یکی از پیشگامان حوزه آموزش زبان و روش تدریس می‌باشد از این رو پیدا کردن بهترین و مناسب‌ترین کتاب‌ آموزش زبان آلمانی برای هر سطح زبانی‌ کار دشواری نیست. به طور کلی می‌توان گفت کتب بسیاری با متدهای مختلف و متفاوت برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارند و طبعا قصد وهدف آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است، بعضی کتاب‌ها مناسب همه می‌توانند باشند مانند کتاب‌های آموزشگاهی که به صورت همگانی برای یک گروه سنی خاص تدریس می‌شوند و اما یک سری از آن‌ها باید با دقت و با توجه به سطح زبانی و علاقه و موضوع تحقیق زبان آموز انتخاب شوند تا موجب سردرگرمی او نشوند.
 


 

 

چه کتاب‌ هایی مناسب همه هستند؟
 

سری کتاب‌هایی که در آموزشگاه‌ زبان آلمانی گات تدریس می‌شوند، به روزترین و مناسب‌ترین کتاب برای آموزش زبان آلمانی  برای هر مقطع و سطح زبانی می‌باشند، گزینش کتاب‌ها به گونه‌ای انجام شده است تا زبان آموز سختی زیادی را متحمل نشود و همزمان برای آزمون‌های زبان آلمانی نیز آماده شود، در ادامه لیستی از مناسب‌ترین کتاب‌ها  برای آموزش آلمانی ارائه شده‌ است.
 

بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی برای بزرگسالان
 

 

بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی برای بزرگسالان

 


1.      !Starten Wir
 

کتاب آموزش زبان آلمانی اشتارتن ویا در حال حاضر جدیدترین و بهترین کتابی است که در آموزشگاه زبان آلمانی گات تدریس می‌شود، این کتاب مناسب تمامی بزرگسالانی است که قصد یادگیری زبان آلمانی را از پایه  و در سریع‌ترین زمان ممکن دارند، اشتارتن ویا هر چهار مهارت مورد نیاز شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری را همزمان پرورش می‌دهد. تفاوت این کتاب با کتاب‌های قدیمی تر از خود در ساختار ساده و آموزش مدرن و به کاربردن واژگان جدید پرکاربرد آلمانی در چند دهه گذشته است به طوریکه در این کتاب واژگانی را می‌بینید که به هیچ عنوان در کتاب‌های قدیمی آن‌ها را پیدا نمی‌کنید.
 

نام کتاب

مناسب برای سطوح

محوریت

ناشر

Starten Wir!

A1- B1

تمرکز بر روی هر چهار مهارت به یک اندازه و وجود لغات جدید چند دهه اخیر قرن 21

Hueber

 

 

مقاله پیشنهادی: آزمون گوته آلمان

 

 

 

2.      Menschen
 

منشن یکی از کتاب‌های مشهور و نام‌آشنا برای یادگیری و آموزش زبان آلمانی می‌باشد، اما واقعیت این است که دوران طلایی این کتاب پیش از وجود اشتارتن ویا بود، کتاب آموزش زبان آلمانی منشن همانند اشتارتن ویا مناسب بزرگسالانی است که قصد شروع یادگیری زبان را از پایه دارند و بر روی هر چهار مهارت کار می کند اما محوریت اصلی آن بر روی واژگان است اما طبعا واژگان به روز اشتارتن ویا را در این کتاب پیدا نخواهید کرد.
 

نام کتاب

مناسب برای سطوح

محوریت

ناشر

Menschen

A1- B2

علاوه بر چهار مهارت اصلی تمرکز بیشتری بر روی لغات

Hueber

 

 

3.      !Sicher
 

کتاب زیشا بهترین کتاب یادگیری زبان آلمانی برای سطوح پیشرفته می‌باشد، این کتاب به علت جامعیت و غنای واژگانی در موسسه آموزش زبان آلمانی گات برای سطوح B2 به بالا تدریس می‌شود، زیشا به طور همزمان هر چهار مهارت زبانی را ارتقا می‌دهد و گزینه بسیار مناسبی برای آموزش زبان آلمانی بزرگسالان می‌باشد. اصطلاحات داخل کتاب شاید برای برخی بسیار سنگین باشد که طبیعتا مقتضی این سطح می‌باشد اما با تدریس یک استاد خوب قطعا فهم این کتاب بسیار آسان‌تر خواهد شد.
 

نام کتاب

مناسب برای سطوح

محوریت

ناشر

!Sicher

B2- C1

تمرکز بر روی هر چهار مهارت به یک اندازه

Hueber

 

 

مقاله پیشنهادی: آموزش رنگ‌ ها به زبان آلمانی
 

 

4.      Studio D
 

کتاب اشتودیو د هرچند که بسیار قدیمی شده‌است و می‌توان گفت که دیگر برای آموزش زبان آلمانی به کار نمی‌رود و به قولی منسوخ شده‌است اما معروفیت زیادی به عنوان کتاب آموزش زبان آلمانی دارد و افرادی که در 18 سال گذشته زبان آلمانی را آموخته‌اند احتمالا از این کتاب برای آموزش زبان آلمانی استفاده کرده‌اند. کتاب اشتودیو د بر روی هر چهار مهارت زبانی نظارت دارد ولی تمرکز این کتاب بیشتر بر روی گرامر است و به داشتن متن‌های دشوار و سخت معروف است.
 

نام کتاب

مناسب برای سطوح

محوریت

ناشر

Studio D

A1- B1

علاوه بر چهار مهارت اصلی تمرکز بیشتر بر روی دستور زبان

cornelsen

 

 

برای یادگیری زبان آلمانی چه کتابی بخوانیم؟

 

 

5.      Schritte
 

سری کتاب شریته بسیار ساده با ساختاری آسان است این کتاب نیز مناسب بزرگسالانی است که می‌خواهند زبان آلمانی را از پایه شروع کنند.
 

نام کتاب

مناسب برای سطوح

محوریت

ناشر

Schritte

A1- B1

تمرکز بر روی هر چهار مهارت به یک اندازه

Hueber

 

 

مقاله پیشنهادی: چگونه از طریق موزیک زبان آلمانی را یاد بگیریم؟

 

 

6.      Aspekte neu
 

اسپکت دومین کتاب‌ مناسب برای سطوح بالا بعد از زیشا می‌باشد و ساختار قابل فهمی برای زبان آموزان دارد، این کتاب یکی از کتاب‌های محبوب میان مدرسان زبان آلمانی است.
 

نام کتاب

مناسب برای سطوح

محوریت

ناشر

Aspekte neu

B1+, B2-C1

تمرکز بر روی هر چهار مهارت به یک اندازه

Klett

 

بهترین کتاب‌ آموزش زبان آلمانی برای کودکان و نوجوانان

 

 

1.      Hallo Anna
 

مناسب‌ ترین کتاب برای آموزش زبان آلمانی کودکان، هالو آنا است، هرچند در این کتاب هم سعی می‌شود تا حد امکان هر چهار مهارت پرورش داده شود اما از آنجایی که برخی از کودکان هنوز به دانش زبانی کاملی از زبان مادری خود نرسیده‌اند پس تاکید بیشتر بر روی مکالمه خواهد بود.
 

نام کتاب

مناسب برای سطوح

محوریت

ناشر

Hallo Anna

A0- A1

تمرکز بیشتر بر روی مکالمه

Klett

 

 

کتاب آلمانی برای یادگیری زبان

 

 

مقاله پیشنهادی: بهترین روش یادگیری لغات در زبان آلمانی
 

 

 

2.      Die Deutschprofis
 

سری کتاب Die Deutschprofis مناسب برای کودکان بالای 8 سال است و همانند بسیاری از کتاب‌های آموزش زبان آلمانی هر چهار مهارت را تقویت می‌کند اما محوریت اصلی آن بر روی واژگان است.
 

نام کتاب

مناسب برای سطوح

محوریت

ناشر

Die Deutschprofis

A1- B1

علاوه بر چهار مهارت اصلی تمرکز بیشتری بر روی لغات

Klett

 

3.      Beste Freunde
 

کتاب بسته فروینده کتابی مناسب نوجوانان از نشر هوبر است این کتاب یکی از محبوب‌ترین‌ها برای آموزش زبان آلمانی از پایه می‌باشد و هر چهار مهارت را به یک اندازه پرورش می‌دهد.
 

نام کتاب

مناسب برای سطوح

محوریت

ناشر

Beste Freunde

A1- B1

تمرکز بر روی هر چهار مهارت به یک اندازه

Hueber

 


مقاله پیشنهادی: بهترین فیلم ها و سریال های آلمانی برای یادگیری زبان آلمانی

 

 

بهترین کتاب‌ ها برای آموزش زبان آلمانی دو زبانه (آلمانی- انگلیسی)

 

کتاب‌های ارائه شده در این لیست همانند لیست قبلی مناسب همه‌ی افراد نیست و هر فرد با توجه به نیازها و توانایی‌های خود باید از این کتاب‌ها برای افزایش دانش زبانی خود استفاده کند؛ این نکته حائز اهمیت است که  کتب این لیست الزاما بر روی هر چهار مهارت تاثیر نمی‌گذراد و باید به صورت مکمل در کنار آموزش زبان آلمانی توسط اساتید با تجربه‌ای همانند اساتید آموزشگاه زبان آلمانی گات از آن‌ها برای ارتقا دانش زبانی استفاده شود.

 

بهترین کتاب‌ ها برای آموزش زبان آلمانی دو زبانه
 


1. Café in Berlin: Learn German with Stories
 

یکی از بهترین کتاب‌های دوزبانه انگلیسی- آلمانی برای شروع داستان‌خوانی به زبان آلمانی کتاب کافه در برلین است؛ شما می‌توانید با گوش دادن فایل‌های صوتی این کتاب مهارت شنیداری خود را تقویت کنید.

 

2. German Visual Dictionary for Dummies
 

این دیکشنری تصویری دو زبانه مناسب زبان‌آموزانی است که به تازگی آموزش زبان آلمانی را شروع کرده‌اند و سطح مطلوبی در زبان انگلیسی دارند، تصویرهای رنگی این کتاب می‌تواند تاثیر مثبتی در یادگیری لغات بگذارد.

 

مقاله پیشنهادی: جملات عاشقانه آلمانی با ترجمه فارسی
 

 

 

3. Easy German Step-by-Step
 

همانطور که از اسم این کتاب مشخص است شما قدم به قدم با زبان آلمانی آشنا می‌شوید، این کتاب مناسب نو زبان‌آموزانی است که می‌خواهند عبارات پرکاربرد و مفیدی را یاد بگیرند.

 

4. The Big Yellow Book Of German Verbs
 

لیستی از 555 افعال پرکاربرد زبان آلمانی را می‌توانید در این کتاب همراه با مثال پیدا کنید. در این کتاب صرف فعل تمام این 555 افعال را می‌توانید یاد بگیرید.

 

5. 501 German Verbs
 

این کتاب همانند کتاب پیشین می‌باشد هر دو افعال را به خوبی با مثال‌های ساده توضیح می‌دهند.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه به زبان آلمانی ایمیل بزنیم؟

 

 

 

6. Complete German All-in-One (Practice Makes Perfect)
 

اگر دانش زبانی انگلیسی خوبی دارید این کتاب یکی از بهترین کتاب‌هایی است که می‌توانید در سطوح اولیه آن را مطالعه کنید و اطلاعات خود را در رابطه با دستور زبان آلمانی بالا ببرید.

 

7. Oxford Take Off in German
 

این کتاب شامل همه چیزهایی است که برای صحبت کردن، خواندن، نوشتن و درک آلمانی نیاز دارید، در این کتاب می‌توانید مکالمه دویچه‌های واقعی را بخوانید و بشنوید و پایه‌ی محکمی در مکالمات روزانه برای خود بسازید.

 

8. Teach Yourself German
 

یک خودآموز مناسب برای سطوح مقدماتی تا پیشرفته است، این کتاب می‌تواند مکمل خوبی در کنار کتاب‌های آموزشگاهی برای ارتقای هر چهار مهارت باشد.

 

مقاله پیشنهادی: حقایقی جالب درباره زبان آلمانی

 

کتاب آموزش آلمانی

 

9. German Demystified
 

تمرین‌های زیاد و مناسبی را می‌توان برای نو زبان‌آموزان و افرادی با سطح پیشرفته در این کتاب یافت تا با صرف و نحو زبان آلمانی بیش‌تر آشنا شد.

 

10. Teach Yourself Instant German
 

یک کتاب بسیار عالی برای شروع زبان آلمانی و یادگیری مکالمات روزمره است، در این کتاب با خط داستانی‌ جذاب شاهد پیشرفت روزانه خود خواهید بود.

 

11. German language of 128 Million
 

این کتاب هر سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته را با متنی بسیار ساده پوشش می‌دهد، اگر می‌خواهید زبان آلمانی را شروع کنید و انگلیسی را هم تا حدی بلد هستید، این کتاب مناسب شما خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: حقوق پناهندگی در آلمان سال 2024
 

 

 

12. Learn German the Fast and Fun Way
 

اسم این کتاب کاملا گویای محتوای آن می‌باشد، در این کتاب سعی شده است تا سریع‌ترین راه برای آموزش زبان آلمانی به نو زبان‌آموزان ارائه شود.

 

13. Schaum’s Outline of German Grammar
 

یک کتاب جامع برای یادگیری دستور زبان با تمرینات بسیار است که می‌تواند سردرگمی‌های شما را در هنگام مواجهه با مباحث جدید دستوری تا حد زیادی کاهش دهد.
 

14. Hammer’s German Grammar and Usage
 

اگر سطح پیشرفته‌ ای در زبان آلمانی دارید و به دنبال رفع اشکال در حوزه‌ی دستوری هستید، می‌توانید از این کتاب همزمان با کتاب‌های آموزشگاهی خود بهره ببرید.


 

مقاله پیشنهادی: شماره گیری شماره تلفن در آلمان

 

 

بهترین کتاب‌های آموزش زبان آلمانی دو زبانه (آلمانی- فارسی)
 

 

1. کتاب واژه نامه و دستور آلمانی فارسی منشن
 

سری کتاب‌های واژه نامه و دستور آلمانی فارسی مشنن به خصوص سطح مقدماتی آن می‌تواند برای بسیاری از افرادی که به تازگی آموزش زبان آلمانی را شروع کردند مفید باشد.

 

2. کتاب آموزش زبان آلمانی در ۳۰ روز
 

این کتاب با ترجمه روان خود به کسانی که می‌خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات مختصر و مفیدی از زبان آلمانی کسب کنند، کمک بسیاری می‌کند.

 

3. کتاب خودآموز تصویری مکالمه زبان آلمانی
 

یک کتاب مکالمه محور با مولفان ایرانی است، این کتاب تاثیر خوبی در فهم مکالمات روزمره و واژگان پرکاربرد خواهد داشت.

 

مقاله پیشنهادی: کلاس آنلاین آلمانی

 

 

 

کتاب داستان‌های مناسب برای شروع یادگیری و آموزش زبان آلمانی

 

کتاب داستان‌های مناسب برای شروع یادگیری و آموزش زبان آلمانی

 

1. Der – Maskuline Nomen
 

کتاب برای آموزش زبان آلمانی  بسیار وجود دارد اما یکی از مشکلات همیشگی بیشتر زبان‌آموزان آلمانی حرف تعریف کلمات است، در این کتاب خاص شما با آرتیکل مردانه زبان آلمانی بسیار رو به رو خواهید شد و همین امر موجب یادگیری بسیاری از لغاتی خواهد شد که دارای آرتیکل der  هستند.
 

2. Die - Feminine Nomen
 

کتابی پر از لغات آلمانی با آرتیکل مردانه است و به شما در راه یادگیری حرف تعریف کلمات بسیار کمک می‌کند.
 

3. Das - Neutrale Nomen
 

اگر دو کتاب اول این لیست را بخوانید با خواندن این کتاب دانش خودتان را می‌توانید در حیطه‌ی حرف تعریف کلمات به سر حد بسیار مطلوبی برسانید و پایه‌ی دایره واژگانی خود را محکم کنید.

 

مقاله پیشنهادی: صفر تا 100 تحصیل در مدارس آلمان

 

 

4. Frau Immerfind in Düsseldorf 1-3
 

با کمک جلد اول این کتاب شما زمان حال و حال کامل را در زبان آلمانی به خوبی درک می‌کنید، در جلد دوم با حروف ربط و کاربردهای آن آشنا خواهید شد و در جلد سوم زمان ماضی و ماضی بعید افعال را به خوبی یاد خواهید گرفت. این کتاب را از سطح A1 می‌توانید شروع کنید.
 

5. Verliebt in Tim
 

کتاب پیش رو مناسب از سطح A2  می‌باشد، شما در این کتاب Konjunktiv 2 و حروف اضافه را یاد می‌گیرید. داستان از این قرار است که تیم در آلمان زندگی می‌کند و آنجا به کلاس زبان می‌رود، تیم یک روز متوجه می‌شود که همکلاسی‌اش یانیس از او چیزی بیش از یک رابطه دوستانه می‌خواهد.

 

کتاب داستان زبان آلمانی برای کودکان

 

 

1. Der Wolf und die sieben Geisslein
 

این کتاب با داشتن متن‌های کوتاه و تصاویر زیاد می‌تواند به یادگیری زبان آلمانی کودکان کمک بسیاری کنند، محتوای این داستان بسیار شبیه داستان معروف شنگول منگول و حبه انگور است و مناسب کودکان 2 تا 4 سال می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: نحوه آدرس دادن و جهت یابی به زبان آلمانی

 

 

2. Abenteuer mit Lio
 

یک کتاب عالی برای جذب کردن کودکان به سمت دانش و کنجکاو ساختن آن‌ها نسبت به دنیای پیرامونشان است، لئو پسر کوچکی است که به طبیعت‌گردی و موزه گردی علاقه دارد و از پرسیدن سوال و معاشرت با انسان‌ها لذت می‌برد، رده سنی مناسب برای مطالعه این کتاب 6 تا 10 سال است.

 

3. Harry Potter
 

سری کتاب کودکان هری پاتر مخصوص کودکان بالای 8 سال است و تمامی جلدهای آن به زبان آلمانی ترجمه شده‌است، این شاهکار ادبی را حتی بزرگسالان هم می‌توانند برای یادگیری زبان آلمانی مطالعه کنند.

 

4. Hänsel und Gretel
 

هانسل و گرتل یکی از کلاسیک‌های معروف ادبیات کودکان است و مناسب برای کودکان بالای 4 سال می‌باشد.این داستان مشهور آلمانی به فارسی ترجمه شده‌ و فیلم آن نیز ساخته شده است.

 

 


ارسال دیدگاه :


شعبات گات در سراسر ایران

پشتیبانی در واتساپ