آداب و رسوم مردم آلمان

مرکز زبان آلمانی گات

 

آشنا شدن با آداب و رسوم مردم آلمان به شما کمک می کند تا سفری لذت بخش در این کشور داشته باشید. مردم این کشور نیز اخلاق و خصوصیات مخصوص به خود را دارند؛ که در گذر زمان به آداب و رسوم مردم آلمان تبدیل شده است. آلمان به دلیل طبیعت بی نظیر خود، سالانه مقصد گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا می شود. سطح رفاهی و حقوق های بالا در آلمان نیز علاقه افراد برای مهاجرت به این کشور را افزایش داده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با گوشه ای از آداب و رسوم مردم آلمان آشنا شوید

 

 
آداب و رسوم مردم آلمان
 
 

آشنایی با خصوصیات مردم آلمان

 

مردم آلمان در سرتاسر جهان به وقت شناس بودن شهرت دارند. این ویژگی در تمامی ابعاد زندگی این افراد رخنه کرده است. سر وقت حاضر شدن در قرار های کاری و شخصی یکی از آداب و رسوم مردم آلمان به حساب می آید. از دیگر مثال های وقت شناسی مردم آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

• در کشور آلمان قطارها سر تایم مشخص شده حرکت می کنند.

• مردم آلمان صرفجو و معقول هستند از این رو به حریم شخصی دیگران احترام می گذارند.

• مردم آلمان به مقررات و قوانین جامعه احترام بسیاری قائلند.

• احترام به نظم و قانون در فرهنگ آلمانی جایگاه به خصوصی دارد.

 

 
 

مقاله پیشنهادی: آشنایی با نظام سیاسی آلمان

 

آداب و رسوم غذا خوردن در آلمان

 

خوردن غذاها و دسرهای آلمانی با نام های عجیب و غریب برای مردم کشور آلمان جذابیت زیادی دارد. از مهم ترین آداب و رسوم مردم آلمان در مورد غذا خوردن می توان به مصرف زیاد آبجو و سوسیس در وعده های غذایی مختلف اشاره کرد. آلمان بعد از جمهوری چک به عنوان بزرگ ترین مصرف کننده آبجو در جهان شناخته می شود. گوشت خوک نیز جایگاه ویژه ای در بین غذاهای آلمانی دارد. این نوع گوشت در غذاهای سنتی آلمان نیز به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

وقت شناسی حین رفتن به مهمانی نیز یکی از آداب و رسوم مهم مردم آلمان به حساب می آید. این افراد حتی در صورتی که کمی تاخیر هم داشته باشند؛ این موضوع را با تماس تلفنی به اطلاع میزبان می رسانند. فرستادن متنی برای تشکر در روز بعد از مهمانی نیز از عادات مردم این کشور به حساب می آید. 

 

 
 
آداب و رسوم غذا خوردن در آلمان
 

آداب و رسوم احوالپرسی در آلمان

 

مردم کشور آلمان برای سلام و احوال پرسی نیز آداب و رسوم مخصوص به خود را دارند. دست دادن سریع و محکم همراه با داشتن تماس چشمی بخش مهم احوال پرسی مردم این کشور است. در آغوش گرفتن یا بوسیدن در احوال پرسی های روزمره زیاد مرسوم نیست مگر اینکه طرف مقابل از دوستان یا اقوام نزدیک شما باشد. تا زمانی که طرف مقابل به شما اجازه استفاده از اسم کوچکش را نداده؛ باید او را با القاب و عناوین محترمانه صدا بزنید. زمانی که شما وارد مکان و یا مجلسی می شوید باید با تمامی افراد حاضر حتی کودکان دست دهید و منتظر شوید میزبان شما را معرفی کند.

مردم آلمات زمانی که وارد مغازه، رستوران، فروشگاه، مجلس و دفتر می شوند به همه افراد حاضر در ان مکان سلام می کنند حتی اگر هیچ فردی را نشناسند این کار را می کنند و موقع رفتن با همه خداحافظی می کنند. و اگر تلفنی با اقوام صحبت کنند حال تمامی افراد را می پرسند.

 

 
آداب و رسوم احوالپرسی در آلمان
 

مقاله پیشنهادی: حقایقی جالب درباره زبان آلمانی

 

آداب و رسوم هدیه دادن در آلمان

 

آلمانی ها به گل رز زرد علاقه بسیاری دارند و اگر به خانه ی آن ها دعوت شدید هدیه ای مانند گل و یا شکلات را ببرید این کار آن ها را به شدت خوشحال می کند . رز قرمز در آلمان نشان رمانتیک بودن است پس حواستان را جمع کنید آن را به عنوان هدیه انتخاب نکنید. آلمانی ها در مراسم های تدفین از گل های لیلیوم، میخک، صد پر و داوودی استفاده می کند پس آن ها را برای هدیه دادن انتخاب نکنید. جالب است بدانی که آلمانی ها رسم دارند همان موقع که کادو را تحویلشان می دهید آن را زود باز کنند.

 

 
آداب و رسوم هدیه دادن در آلمان
 

 

آداب کسب و کار در آلمان

 

توجه داشته باشد که آلمانی هابرای انجام دادن کسب و کار به رابطه شخصی نیازی ندارند و توجه خود را به مدرک تحصیلی و نیز مدت زمان فعالیت در شرکت می گذارند. در کسب و کار آلمان رابطه ها رسمی است و قوانین مشخص شده ای برقرار است. در کشور آلمان افراد اغراق و گزافه گویی را نمی پسندند و اعتمادی به آن ندارند . مردم آلمان برای حمایت و پایبند بودن به تصمیمات کاری ارتباطات کتبی بسیاری را انجام می دهند.

 

مقاله پیشنهادی: آشنایی با شهرهای توریستی و دیدنی آلمان

 

 

آداب و رسوم لباس های سنتی در آلمان

 

لباس های سنتی در آلمان شامل lederhosen است که در گذشته توسط مردان روستایی که کار مزرعه یا دستی انجام می دادند آن ها را می پوشیدند. این لباس ها شلوار های کوتاه همراه با بند که روی یک پیراهن آستین کوتاه می پوشیدند بود. این لباس به طور سنتی با فرهنگ باواریایی در ارتباط است.

 

لباس سنتی برای خان ها Dirndl است. لباسی که از یک سینه بند، روپوش بدون آستین و دامن کامل ساخته می شود . این لباس آستین های پفکی کوتاهی دارد که امروزه دیگر توسط کارگران مزرعه پوشیده نمی شود بلکه برای جشنواره های نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد.

 
 
آداب و رسوم لباس های سنتی در آلمان
 

آداب و رسوم مسافرت در آلمان

 

اکثر آلمانی ها علاقه بسیاری به سفر و خوش گذرانی دارند به طوری که گذراندن تعطیلات در خارج از کشور بخش مهمی از سبک زندگی ان ها به شمار می آید. جالب است بدانید که سفرهای بین المللی در آلمان از هر کشور دیگری در اروپا بالاتر است. بیشتر مقصدهایی که آلمانی ها آن ها را برای سفر انتخاب می کنند اتریش، ایتالیا و اسپانیا است، اما کشور آلمان 9 مرز زمینی مشترک با کشورهای دیگر دارد که باعث شده سفر به اروپا از آلمان آسان شود.

 

 
آداب و رسوم مسافرت در آلمان
 

 

مقاله پیشنهادی: پر درآمد ترین شغل های آلمان

 

آداب و رسوم مردم آلمان برای تفکیک زباله

 

تفکیک زباله درکشور آلمان اهمیت زیادی دارد. این موضوع را از سنین کودکی نیز به بچه ها آموزش می دهند تا بازیافت زباله ها به درستی صورت بگیرد. بر روی ظروف پلاستیکی بازیافت پذیر بودن آن درج می شود و حتی شما می توانید با تحویل تعدادی از آن ها پاداش دریافت کنید. 

 

آداب و رسوم مردم آلمان برای تفکیک زباله

 

سخن پایانی

 

کشور آلمان فرهنگی غنی دارد و برخی از آداب و رسوم گذشته حتی امروزه نیز در بین مردم آلمان دیده می شود. آشنایی با آداب و رسوم مردم آلمان به شما کمک می کند تا بتوانید به خوبی با این افراد ارتباط برقرار کنید. با شرکت در کلاس های آموزش زبان آلمانی موسسه گات ، مهارت خود را در این زبان افزایش دهید. 

 

سوالات متداول

 

1. آداب و رسوم بارز مردم آلمان چیست؟

 

مردم آلمان در سرتاسر جهان به وقت شناس بودن شهرت دارند. زمان برای این افراد اهمیت زیادی دارد و تمامی بخش های زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار داده است.

 

2. غذاهای رایج در کشور آلمان چیست؟

 

در کشور آلمان مصرف آبجو و سوسیس رواج زیادی دارد. گوشت نیز یکی از موارد پر مصرف در این کشور است که در بین انواع گوشت ها، گوشت خوک بیشتر استفاده می شود. در پخت اغلب غذاهای سنتی موجود در آداب و رسوم مردم آلمان، گوشت خوک کاربرد دارد.

 

3. مقاصد پر طرفداران برای مردم آلمان کدام کشور ها است؟

 

اتریش، ایتالیا و اسپانیا مقاصد پر طرفدار مردم آلمان برای تفریح به حساب می آیند. آلمان 9 مرز زمینی مشترک با کشوز های همسایه خود دارد. مردم این کشور علاقه زیادی به سفر های بین المللی از خود نشان می دهند.

 

4. لباس سنتی کشور آلمان چه ویژگی هایی دارد؟

 

لباس های سنتی کشور آلمان به زمان گذشته روستاییان این کشور مربوط می شود. امروزه کارگران مزارع نیز از این لباس ها استفاده نمی کنند. به منظور حفظ آداب و رسوم گذشته آلمان، این لباس های سنتی در جشنواره های نوشیدنی موزد استفاده قرار می گیرند.

 


نظرات کاربران

 1. image لیلی محمدزاده

  سلام من حدود 7 سال در آلمان زندگی کردم وواقعا از آداب و رسوم این کشور راضی بودم بسیار کشور خوب و با نظمی هست اما مورد هدیه رز زرد بنده موردی ندیدم و بیشتر از رز قرمز و یا گل های دیگه برای هدیه دادن استفاده می کنند

 1. image زهرا گریوانی

  وای که چقدر اداب و رسوم پوشیدن لباس های محلی در آلمان قشنگ بود مخصوصا لباس های خانوم ها! این لباس ها توو کدوم محله های آلمان پوشیده میشه

 1. image پشتیبانی گات

  با سلام و درود لباس های سنتی در آلمان شامل lederhosen است که در گذشته توسط مردان روستایی که کار مزرعه یا دستی انجام می دادند آن ها را می پوشیدند. و در زمان گذشته پوشیده می شده

 1. image ریحانه فرجی

  ای کاش آداب و رسوم پوشیدن لباس های محلی هنوز هم در آلمان مرسوم بود به نظرم خیلی رسم جالبیه! من خودم عاشق لباس محلی هستم و فکر نمی کردم که آلمان هم این رسم رو داشته باشه طبق گفتتون توو مقاله چقدر هم لباس های قشنگی داشتن.

 1. image علیرضا قرباندوست

  این آداب و رسوم هدیه دادن گل زرد در آلمان چقدر جالبه! درست بر عکس ایرانی ها که گل زرد رو نشونه ی نفرت میدونن اما در آلمان علاقه خاصی دارن

ارسال دیدگاه :


شعبات گات در سراسر ایران

پشتیبانی در واتساپ