روش های مهاجرت به آلمان 2023

مرکز زبان آلمانی گات

قبل از هر چیز باید بدانیم مهاجرت به کشور آلمان برای چه افرادی مناسب است، چه قدر باید هزینه کنیم، به چه کاری مشغول شویم و در کل بهترین شیوه مهاجرت چگونه است؟ 

سوالی که ممکن است ذهن خیلی ها را مشغول‌ کرده باشد این است که برای مهاجرت به کشور آلمان حتما باید ‌مدرک زبان آلمانی داشته باشم؟ 


خیر شما با مدرک زبان انگلیسی هم شانس مهاجرت را به کشور آلمان دارید. تنها کافی است به زبان انگلیسی و یا آلمانی تسلط کافی داشته باشید که به راحتی می توانید در مرکز زبان گات مدرک خود را در کوتاه ترین زمان کسب کنید.

 

روش های مهاجرت به آلمان 2023


شرایط مهاجرت به آلمان 2023

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند با توجه به روش مهاجرت شرایط متفاوتی را نیز دارند. 


* مهاجرت تحصیلی: فراهم کردن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی، تمکن مالی برای پرداخت شهریه و هزینه های مالی زندگی و دریافت پذیرش از دانشگاه می باشد.
* مهاجرت کاری: اخذ پیشنهاد کار، داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح ‌B1 یا B2 و داشتن سابقه کار مرتبط می باشد.
* مهاجرت از طریق ثبت شرکت: فراهم کردن حداقل ۲۵ هزار سرمایه و داشتن طرح تجاری می باشد. 
* مهاجرت از طریق ازدواج: ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B1، تایید تعیین مالی همسر جهت تامین مخارج زندگی می باشد. 


هزینه مهاجرت به آلمان2023

هزینه ی مهاجرت به کشور آلمان بستگی به شیوه مهاجرت فرد دارد. اما جدا از هزینه های کناری مانند وکیل، مشاوره و… برای یک فرد مجرد حدودا پانصد میلیون تومان در می آید. 
 
 

روش های مهاجرت به آلمان 2023

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان 

افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را از طریق تحصیل دارند مدارک زیر را باید همراه داشته باشند: 
* فرم مربوط به پذیرش دانشگاه
* کپی مدرک تحصیلی قبلی(دیپلم، کارشناسی ارشد و…)
* ریز نمرات 
* سوابق تحصیلی 
* مدرک بیمه درمانی 
* کپی پاسپورت
* همراه داشتن عکس پرسنلی
* ترجمه کردن تمامی مدارک به زبان آلمانی
* گواهینامه معتبر علمی
* داشتن رسید پرداخت هزینه ثبت نام 
* ثابت کردن مهارت زبان (انگلیسی یا آلمانی)

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به کشور آلمان، مهاجرت تحصیلی می باشد. در طی این چند سال مهاجرت تحصیلی رشد بسیار فراوانی داشته است. کشور آلمان جزو ده کشوری محسوب می شود که دانشجو های بسیاری را می پذیرد همچنین یکی از بهترین مقصد های تحصیلی در اروپا می باشد.


امکان درس خواندن به دو زبان انگلیسی و آلمانی، تحصیل رایگان و آموزش در سطح عالی در دانشگاه های کشور آلمان باعث شده دانشجوی های بسیاری این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند. 
افرادی که مهاجرت به آلمان را از طریق تحصیل انجام می دهند، می توانند در حین تحصیل کار داشته باشند. لازم به ذکر است دانشجو ها امکان این را دارند در کنار تحصیل بیست ساعت در طول هفته کار بکنند. 


همچنین تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور آلمان رایگان بوده و به زبان آلمانی تدریس میکنند لذا افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند باید در دانشگاه های خصوصی این کشور حضور پیدا کنند و شهریه را نیز باید پرداخت کنند. 

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

 

 مهاجرت به آلمان از طریق کار

یکی از بهترین شیوه های مهاجرت به کشور آلمان، مهاجرت از طریق کار می باشد، یعنی اگر فردی شرایط دریافت ویزا کاری را داشته باشد شیوه دیگری توصیه نمی شود؛ زیرا نرخ بیکاری در کشور آلمان کاهش یافته و نیروی کاری در این کشور به ندرت پیدا می شود. 


نیرو های کاری که این کشور به آن نیازمند است شامل:

مهندسان، کادر درمان و همچنین جذب شغل های فنی می باشد. کشور آلمان کشوری صنعتی است و با وجود صنایع، این کشور نیروی مهندسی و فنی را می طلبد. همچنین به دلیل افزایش افراد پیر در این کشور نیاز دکتر و پرستار در آلمان بسیار است. 


علاقه مندانی که قصد گرفتن ویزای کار آلمان را دارند اطلاع داشته باشند که در کشور آلمان دو نوع ویزای کار وجود دارد ویزای جاب آفر و ویزای جاب سیکر است.


 مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند روش مناسبی است؛ زیرا آلمان یکی از بزرگترین قدرت های اقتصادی در اروپا است. اکثر سرمایه گذاران به دلیل قدرت این کشور قصد سرمایه گذاری دارند. 
افرادی که می خواهند سرمایه گذاری کنند می توانند در خرید ملک، ثبت شرکت و یا خود اشتغالی در این کشور اقدام نمایند.


لازم به ذکر است متقاضیانی که قصد اقامت در این کشور را از طریق سرمایه گذاری دارند تنها با ثبت شرکت و همچنین دریافت ویزای فریلنسری می توانند اقامت را دریافت کنند، یعنی با خرید ملک در آلمان امکان اقامت در این کشور وجود ندارند، تنها یک جنبه ی سرمایه گذاری دارد.


یک خبر خوبی که در این شیوه وجود دارد این است که افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند نیازی به مدرک زبان آلمانی نیست، بلکه افرادی که سرمایه گذاری می کنند در آغاز یک اقامت سه ساله به آنها تعلق می گیرد و اگر تجارت آنها سود آور باشد امکان تمدید دارند و می توانند اقامت دائم بگیرند.

 

روش های مهاجرت به آلمان 2023


 مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از راحت ترین شیوه های اقامت به کشور آلمان، مهاجرت از طریق ازدواج است. در این روش افراد باید با یک تبعه آلمانی ازدواج کنند و‌همچنین فردی که می خواهد به کشور آلمان مهاجرت کند باید زبان آلمانی را در سطح ابتدایی بلد باشد. 


با توجه به سو استفاده هایی که برخی افراد از طریق ازدواج برای مهاجرت به آلمان انجام می دهند سفارت آلمان سخت گیری هایی می کند که حتما باید ازدواج زوجین رسمی باشد. 


یعنی زوجین باید ثابت کنند که از‌دواج آنها موقتی نیست و برای گرفتن دریافت تابعیت آلمان نیست. 


و همچنین همسری که تابعیت آلمانی دارد باید بتواند هزینه های خود و همسرش را در آلمان داشته باشد. بعد از سه سال زندگی زوجین همسر خارجی می تواند تابعیت این کشور را بگیرد.


 مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

افرادی که می‌خواهند از طریق پناهندگی به کشور آلمان مهاجرت کنند باید خطرات آن‌ را نیز بپذیرند زیرا با قاچاقچی های انسان وارد خاک آلمان می شوند خطراتی مانند غرق شدن در دریا، سرقت اموال، کشته شدن آن‌ها توسط مرزبان ها و غیره


می توان گفت یکی از پر خطر ترین روش های مهاجرت پناهندگی است، چون افراد غیر قانونی قصد وارد شدن به این کشور را دارند. افرادی که به دلیلی مثل مشکلات سیاسی، اقتصادی و یا سیاسی در‌ کشور فعلی خود زندگی کنند امکان پناهندگی به کنوانسون ژنو دارند. 


اخیرا به خاطر افزایش پناهندگان به کشور آلمان، این کشور سخت گیری های بسیاری در رابطه با پناهندگان می کند، لذا اگر افراد دلیل قانع کننده ای برای پناهندگی خود نیاورند آلمان آن‌ها را به کشور خود دیپورت می کند.


ارسال دیدگاه :


شعبات گات در سراسر ایران

پشتیبانی در واتساپ