تاریخچه پیدایش زبان آلمانی

مرکز زبان آلمانی گات

اولین نوشته های آلمانی در حدود ۷۰۰ سال پیش نگارش یافته اند. در آن زمان زبان آلمانی شکل صحیح و استانداردی نداشت و هر فرد با توجه به محل سکونت، لهجه متفاوتی داشت. در واقع این زبان تغییراتی هم داشته اما در نهایت چندین سال است که تغییری نکرده است. در ادامه با تاریخچه ی این زبان دلنشین  در مقاله مرکز زبان گات بیشتر آشنا می شویم.

 

درباره تاریخچه زبان آلمانی

زبان آلمانی علیا و سفلای میانه در حدود سال‌های ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ میلادی این کشور رواج داشته است. در این زمان بسیاری از دستورات و لغات ساده تر شدند . همچنین زبان آلمانی علیای میانه در زمینه ادبیات و شعر و زبان آلمانی سفلای میانه در زمینه‌های اقتصادی رشد بسیاری کردند.

 

تاریخچه پیدایش زبان آلمانی


لهجه های معروف زبان آلمانی

در زمان گذشته دو لهجه ی علیای کهن و آلمانی سفلای کهن رایج بوده اند که هر کدام هم گویش های متنوعی را شامل می شوند. مهمترین گویش در زبان آلمانی علیای کهن گویش ساکسونی است و از گویش های مهم زبان آلمانی سفلای کهن می توان به باواریایی، اتریشی و فرانکونیایی اشاره نمود.

 

پیدایش زبان آلمانی عامیانه ی امروزی

در قرن های ۱۷۰۰ و ۱۸۰۰ شیوه ی نوشتاری زبان لوتر به عنوان یک فرم استاندارد و رسمی پذیرفته شد و تا الان هم ادامه داشته و به آن آلمانی امروزی می گویند. نویسندگان بزرگ آلمانی مثل گوته و شیلر نقش مهمی را در اعتلای زبان آلمانی در آن روزگار داشتند. هر چند دستور زبان آلمانی از حدود ۳۵۰ سال تا کنون تغییرات زیادی نداشته است، دایره لغات آلمانی مانند هر زبان دیگر در نتیجه تبادلات فرهنگی مرتبا گسترده ‌تر شده ‌است.
لغات جدیدی هم در قرن های مختلف از کشور های فرانسه، انگلیس و آمریکا وارد این زبان شده اند. 

 

تاریخچه پیدایش زبان آلمانی

 

ویژگی های زبان آلمانی

زبان آلمانی زبانی اروپایی است که مردم بخش مرکزی اروپا توسط آن با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
این زبان در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، مناطق شمالی ایتالیا و لیختن اشتاین، همچنین در کشورهای بلژیک و لوکزامبورگ (اما نه اکثریت) به صورت رسمی صحبت می شود. 
آلمانی، زبان مادری بیش از ۹۵ میلیون نفر در سراسر جهان می باشد و از پایه و اساس شباهت زیادی به زبان های هلندی و انگلیسی دارد که از جمله گسترده ترین زبان های اروپا است.
 شایان ذکر است که این زبان، سومین زبان آموزش داده شده در ایالات متحده و اتحادیه اروپا می باشد. زبان های اسپانیایی، فرانسوی، انگلیسی و روسی از جمله زبان هایی هستند که بیشترین آموزش را در این ایلات داشته اند. 
تعداد کتاب های منتشر شده به زبان آلمانی نیز بسیار زیاد است و رتبه ی پنجم در جهان را دارد.
ریشه و پایه زبان آلمانی، به زبان های هندی_اروپایی بر میگردد‌؛ بخشی از کلمات این زبان نیز ریشه لاتین یا یونانی دارند و تعداد اندکی از واژه های آن بر پایه ی زبان های فرانسه یا انگلیسی می باشند. علاوه بر آن، زبان آلمانی با لهجه ها و گویش هایش شناخته شده است.


ارسال دیدگاه :


شعبات گات در سراسر ایران

پشتیبانی در واتساپ