دیکشنری های زبان آلمانی

مرکز زبان آلمانی گات

یکی از مهم ترین مسائل در یادگیری زبان آلمانی داشتن یک دیکشنری مناسب می باشد. آشنایی با عبارات و اصطلاحات زبان آلمانی و همچمین دانستن معنای کلمات، مهم ترین مسئله در زبان است. برخی از آن ها به سطح خاصی از زبان آموزان تعلق می گیرند. در حین انتخاب دیکشنری مورد نظرتان، به سطح آن هم توجه کنید. دیکشنری منبعی است که از همان سطح مبتدی تا پیشرفته بکارتان می آید. البته دیکشنری ها تفاوت هایی دارند. می توانند تصویری، آنلاین و نرم افزاری و یا کتاب باشند. تعداد لغات آن ها را می توان از اندازه و حجم کتاب متوجه شد. اما کیفیت یک دیکشنری به تعداد لغات آن بستگی ندارد. و گاهی تعداد کلمات آن بسیار زیاد است اما تلفظ و یا توضیحات مناسبی ندارد. 
در ادامه با برخی از دیکشنری های زبان آلمانی آشنا می شویم.

 

دیکشنری دودون آلمانی

دیکشنری دودن یکی از معتبر ترین و بهترین دیکشنری های آلمانی به آلمانی می باشد که توسط کنراد دودن ارائه شده است. کتاب دودن با برترین استاندارد های ممکن همه ی جنبه های زبان آلمانی و روش های بهره مندی از آن را شامل شده است. این کتاب یک دیکشنری ساده نیست در واقع یک دایره المعارف کامل در مورد زبان آلمانی، فرهنگ آلمان دیگر موارد است. این دیکشنری تا امروز ۲۷ ویرایش را به خود دیده و در ۱۲ جلد کامل ترین کتاب دیکشنری آلمانی به آلمانی است. این کتاب اولین بار در سال ۱۸۷۶ به چاپ رسیده است. دیکشنری آلمانی به آلمانی دودن به تازگی به صورت آنلاین هم در دسترس عموم می باشد و شما می توانید به راحتی از این دیکشنری استفاده کنید و در هر موقعیتی که نیاز به چک کردن لغت و اطلاعاتی در مورد زبان آلمانی دارید از این دیکشنری بهره مند شوید.

 

دیکشنری آکسفورد دودن آلمانی

دیکشنری آلمانی به انگلیسی آکسفورد – دودن هم یکی دیگر از دیکشنری های معتبر آلمانی است که این دیکشنری بسیار کامل و جامع می باشد. این دیکشنری به صورت چاپی است که حدود ۵۰۰٫۰۰۰ لغت دارد. این دیکشنری برای زبان آموزان با سطح پیشرفته زبان آلمانی، متخصصین، مترجمین و افرادی که نیازمند به استفاده از یک دیکشنری دو زبانه است مناسب می باشد. این دیکشنری جدا از معنی لغات دارای راهنمایی برای گرامر زبان آلمانی و استفاده از آن است. همچنین دیکشنری آلمانی به انگلیسی آکسفورد – دودن دارای یک نسخه جیبی شامل ۹۰٫۰۰۰ لغت و اصطلاح آلمانی می باشد.

 

دیکشنری زبان آلمانی

دیکشنری کالینز آلمانی

مشابه دیکشنری آکسفورد – دودن، دیکشنری کالینز نیز یک دیکشنری کاربردی است. این دیکشنری دارای حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ لغت است. در واقع برای افرادی که نیاز به یک دیکشنری دو زبانه آلمانی به انگلیسی دارند طراحی شده است. دیکشنری کالینز هم دارای یک نرم افزار برای گوشی های هوشمند برای تمرین واژگان و لغات است که دارای قابلیت های ویژه برای جستجو لغات هستند.

 

دیکشنری واریگ آلمانی

دیکشنری واریگ به عنوان یکی از بهترین دیکشنری های آلمانی به فارسی معروف شده است. این کتاب توسط گرهارد واریگ نوشته شده و توسط نادر گلستانی ترجمه شده است. دیکشنری آلمانی به فارسی واریگ توسط انتشارات امیرکبیر به چاپ رسیده است. این کتاب لغات بسیاری برای تمامی سطوح زبان آلمانی دارد و همچنین اصطلاحات و عبارات کاربردی زبان آلمانی است که با بهترین ترجمه فارسی ارائه شده است.

 

دیکشنری آلمانی به فارسی آریان پور

دیکشنری آلمانی به فارسی آریان پور که توسط امیر اشرف آریان پور تالیف شده است و نزدیک به ۱۰۰۰ صفحه است دارای ۶۰٫۰۰۰ لغت زبان آلمانی می باشد. در این کتاب استانداردهای پایه زبان آلمانی و گرامری زبان آلمانی آورده شده است. این کتاب توسط انتشارات فرهنگ معاصر منتشر شده است.

 

بهترین دیکشنری های المانی

 

دیکشنری کمبریج کلت

دیکشنری کمبریج کلت یکی دیگر از دیکشنری های آلمانی به انگلیسی است که در آخرین نسخه آن ۳۵۰٫۰۰۰ واژه و عبارت و اصطلاح به همراه ۵۶۰٫۰۰۰ ترجمه برای زبان آموزان سطح پیشرفته و مترجمین در محیط مدرسه و کار تهیه شده است. نسخه جدید این کتاب شامل هزاران کلمه جدید در مورد کارهای محاسباتی، اینترنت و فرهنگ مدرن می باشد.

 

دیکشنری آنلاین آلمانی

دیکشنری آنلاین لینگو دارای نمونه های واقعی از واژگان از متن های اینترنتی است. این دیکشنری به شما یک دید کلی از ترجمه های اصلی و کاربردی واژگان را نمایش می دهد و دارای قابلیت تلفظ کلمات می باشد. این دیکشنری در قالب نرم افزار برای تمامی سیستم عامل ها از جمله آندروید و ios طراحی شده است.

 

دیکشنری آلمانی بلو دیکت

یکی دیگر از دیکشنری های نرم افزاری آلمانی که به صورت آفلاین و آنلاین مورد استفاده بسیاری از زبان آموزان از آلمانی به فارسی قرار گرفته است دیکشنری bluedict می باشد. این دیکشنری دارای قابلیت تبدیل متن به گفتار، منو فارسی، قابلیت خواندن ترجمه متن، بخش علاقه مندی ها و یکی از جامع ترین کتابخانه واژگان آلمانی را دارا می باشد.


قیمت : متناسب با تعداد کلمات
نویسنده : دیکشنری آلمانی


ارسال دیدگاه :


شعبات گات در سراسر ایران

پشتیبانی در تلگرام