یادگیری زبان آلمانی از طریق رادیو

مرکز زبان آلمانی گات

بسیاری بر این باورند که دیگر رادیویی وجود ندارد، اما اینگونه نیست. رادیو در همه ی زمینه ها همچنان وجود دارد؛ به خصوص زبان آلمانی. یادگیری زبان آلمانی توسط رادیو یکی از روش های بسیار کاربردی برای تقویت مهارت های شما است. شاید به نظرتان قدیمی بیاید اما روی مهارت های زبانی بسیار مؤثر می باشد.

 

ایستگاه های رادیویی معروف آلمانی 


deutsche welle ایستگاه رادیویی آلمانی

ایستگاهی برای زبان‌آموزان صفر کیلومتر
در این ایستگاه رادیویی موضوعات مختلفی مطرح می‌شود. از پادکست‌های مربوط به موسیقی گرفته تا سری آموزشی کامل زبان آلمانی، که آن را به ایستگاهی بی‌نظیر برای زبان‌آموزان مبتدی تبدیل کرده است. یکی از بهترین منابع یادگیری در این ایستگاه، پادکست Radio D است که مفاهیم ساده و قابل درک آلمانی را بیان می‌کند که می توانید از ان در مرجع تخصصی زبان آلمانی استفاده کنید.

یادگیری زبان آلمانی از طریق رادیو

 

deutschlandfunkایستگاه رادیویی زبان آلمانی

بیان اخبار کار‌آمد
یکی از بهترین نکات یادگیری زبان با رادیو این است که شما می‌توانید در کنار انجام کارهای خود به آن گوش کنید. نیازی نیست از روی یک تکه کاغذ بخوانید، جلوی تلویزیون بنشینید یا اینستاگرام و توییتر را بالا و پایین کنید. فقط کافی است به ایستگاه‌های رادیویی اخبار به زبان آلمانی گوش دهید و به کارهای روزمره‌ی خود برسید؛ حالا فرقی نمی‌کند سیب‌زمینی سرخ کنید، یا در بزرگراهی به سمت محل کارتان در رفت و آمد باشید.
نکته: با موبایل هم می‌توان به رادیو گوش داد. تصور حمل آن رادیوی کلاسیک قدیمی را از ذهنتان بیرون کنید.
یکی از بهترین منابع، ایستگاه رادیویی «Deutschlandfunk» است. در این ایستگاه اخبار مهم بین‌المللی بیان می‌شود و مصاحبه‌های سیاست‌مدارها و سایر اشخاص مهم و شناخته شده را شامل می‌شود.

ARD ایستگاه رادیویی زبان آلمانی

کانالی برای معتادان اخبار سیاسی و اقتصادی
در این ایستگاه رادیویی اخبار مختلفی بیان می‌شود و اتفاقات ملی و بین‌المللی را بازگو می‌کند. علاوه بر این، از مطالب فرهنگی و سبک زندگی در آلمان هم صحبت می‌شود.
به شما توصیه می‌کنم که از سایت NDR Info دیدن فرمایید. در این سایت اخباری راجع به تولیدات، موسیقی، آب‌وهوا و موضوعات دیگر بازگو می‌گردد. هیچ‌وقت ارزش یادگیری را با بحث راجع به مشکلات یا مسائل مختلف دست کم نگیرید.

یادگیری زبان آلمانی از طریق رادیو

 

SPORTL.FM ایستگاه رادیویی زبان آلمانی

کانالی برای فوتبال دوستان
نه، راجع به فوتبال آمریکایی (راگبی) حرف نمی‌زنم. گوش دادن به اخبار بیس‌بال را هم فراموش کنید. موضوع اصلی کشور آلمان است، پس اگر با این قضیه کنار آمده‌اید و حالا دوست دارید اخبار ورزشی گوش دهید، این ایستگاه رادیویی بهترین گزینه برای شماست که گزارش بازی فوتبال را با موزیک راک و معاصری ترکیب می‌کند.
پس  به کمک این ایستگاه رادیویی، دانش خود درباره «Füßballgötter» (خدایان فوتبال) را به‌روز نگه دارید، دانش خود از اصطلاحات ورزشی را بالا ببرید و به مصاحبه‌های هواداران ورزش گوش دهید تا با انواع مکالمات آشنا شوید.


ارسال دیدگاه :


شعبات گات در سراسر ایران

پشتیبانی در واتساپ